RESPONSIVE AD

Tetovējumiem ir tūkstošiem gadu sena vēsture. Zīmējums uz sejas vai ķermeņa liecināja gan par piederību ciltij, gan par veiksmīgu iniciāciju jeb uzņemšanu pieaugušo kārtā, gan par sociālo statusu. 




Iespējams, mūsdienās zīmējums uz ķermeņa turpina pildīt šādas funkcijas, tikai slēptākā veidā. Tetovējumu dziedniecisko nozīmi apliecina fakts, ka dažviet vēl ir saglabājusies tradīcija tetovēt, lai iegūtu ārstējošu efektu. 


To arī atzīst mūsu ārsti un pētnieki, ka cilvēki ar tetovējumiem ir vairāk stresa noturīgi, līdz ar to, viņiem dabīgā veidā izstrādājās aktīvā viela imūnglobulīns, kurš ļoti labi cīnās ar alkoholu un cilvēks ne tik ātri ''piedzeras''.



Tas, protams, nenozīmē to, ka, lai tiktu pie spēcīgas imunitātes un  dzert cik vien lien iekšā, viscaur jāaptetovē ķermenis. Pētījums apliecināja, ka organisma imūnā un stresa atbildes reakcija uz tetovēšanu ar laiku mainās. 



Cilvēki, kuri bija saņēmuši jau vairākus tetovējumus, uzrādīja būtiskus uzlabojumus – viņu imūnsistēma bija krietni “uztrenējusies”, un uz stresoriem reaģēja daudz mazāk.


Mūsu dati liek domāt, ka ķermenis ar laiku pierod pie tetovēšanas kairinātāja jeb stresora. Iespējams, cilvēki ar veselīgāku imūnsistēmu atlabst ātrāk, kas viņus vieglāk pamudina veikt daudzkārtējus tetovējumus, secināja zinātnieki. 

Post a Comment

Jaunāka Vecāks